Rekrutacja
Zarządzenia władz
Dla studentów
Studia Podyplomowe
Podyplomowe Studium Katechezy Przedszkolnej
Studium Liturgii i Muzyki Kościelnej
Studium Duchowości Chrześcijańskiej
Studium Życia Rodzinnego
Dzieło Biblijne w Archidiecezji Częstochowskiej
Czytelnia
Newsletter

Studium Życia Rodzinnego

Archidiecezjalne Studium Życia Rodzinnego przy Wyższym Instytucie Teologicznym w Częstochowie jest naukowym zapleczem dla różnych form przygotowania do małżeństwa, duszpasterstwa rodzin i poradnictwa małżeńsko-rodzinnego.

Nasze Studium Życia Rodzinnego istnieje od 1978 roku. Zajęcia prowadzą u nas wykładowcy Instytutu Teologicznego, Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej oraz znani specjaliści problematyki rodziny z różnych ośrodków w Polsce.
Słuchaczem Studium może być osoba posiadająca świadectwo dojrzałości lub dyplom ukończenia wyższej uczelni (wystarczy kserokopia). Dokumenty wraz z pisemną opinią właściwej władzy kościelnej i trzema fotografiami należy przedłożyć w sekretariacie do końca lipca br.
W miarę możliwości dobrze byłoby, gdyby w zajęciach uczestniczyły pary małżeńskie. Natomiast, przykro nam, ale nie mogą włączać się w zajęcia Studium osoby rozwiedzione, czy też bez ślubu kościelnego.

Nauka i formacja w Studium Życia Rodzinnego trwa dwa i pół roku (pięć semestrów). Obejmuje wykłady i seminaria naukowe, które odbywają się w drugą sobotę każdego miesiąca w godz. 9.00 – 16.00 w gmachu Instytutu Teologicznego (przy ul. Św. Barbary 41 w Częstochowie) oraz konsultacje w wyznaczonym dodatkowym terminie w miesiącu.

Studium kończy się uzyskaniem dyplomu – po uprzednim złożeniu egzaminów ustnych i pracy pisemnej. Dyplom ukończenia Studium daje podstawę do starania się o misję kanoniczną i zatrudnienie w kościelnych placówkach oświatowych.
W programie zajęć plenarnych zawsze jest przewidziana Msza Św. z homilią, konferencja ascetyczna, wykłady i seminaria naukowe oraz posiłek.

Z prośbą o studentów szczególnie zwracamy się do tych parafii, które nie mają jeszcze osób fachowo przygotowanych do poradnictwa rodzinnego przy parafii czy dekanacie, do prowadzenia wykładów dla narzeczonych w ramach PRE-KANY i lekcji z wychowania pro rodzinnego w szkole.

Władze


DYREKTOR
Ks. mgr lic. Robert Grohs
kierownik Referatu Duszpasterstwa Rodzin Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej w Częstochowie, dyrektor Archidiecezjalnego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin NAZARET w Częstochowie; moderator diecezjalny Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w archidiecezji częstochowskiej; proboszcz Parafii św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny we Wręczycy Wielkiej

DIECEZJALNY DORADCA ŻYCIA RODZINNEGO
mgr Teresa Gęsior

SEKRETARZ
Sylwia Gębka

FORMATORZY
mgr Ewa Słuszniak
mgr Ewa Glińska

Kontakt


ARCHIDIECEZJALNE STUDIUM ŻYCIA RODZINNEGO W CZĘSTOCHOWIE

ul. św. Barbary 41
42-226 Częstochowa
www.studium-zycia.pl 

Sekretariat

Czynne:
Poniedziałek - piątek – 9:00-17:00

Tel:509 474 476
sekretariat@studium-zycia.pl

Wyższy Instytut Teologiczny
ul. św. Barbary 41, 42-200 Częstochowa
tel. (34) 324 72 52, 785 555 717
Komisja Dydaktyczna, nauczanie zdalne
sekretariat
administracja

Sekretariat czynny:

CZWARTEK - godz. 12.00 - 15.00
PIĄTEK - godz. 14.30 - 18.00
SOBOTA - godz. 10.00 - 15.00

Strona główna | Uczelnia | Dokumenty | Studia | Wydawnictwo naukowe | Działania naukowe | Kontakt | Galeria
wykonanie: kotonski.pl